• ...tentokrát pro prvňáky a osmáky.
  • Další z projektových dní určených pro rozvoj kooperace, spolupráce a komunikace starších a mladších žáků
  • jsme strávili nejprve výstupem na rozhlednu Terezka u Proseče. Na jejím vrcholu na děti čekalo zadání zábavných úkolů,
  • které postupně plnily ve skupinách v blízkém okolí unikátní přírodní pískovcové rezervace Toulovcovy Maštale.
  • Prověřily svou odvahu, schopnost domluvit se a vyjádřit svůj názor, pracovat ve skupince a vzájemně si pomáhat.
  • Musely překonávat náročný terén, ošetřit zraněného, naplnit co nejrychleji nádobu vodou ze studánky,
  • sestavit obrázek nebo si zapamatovat co nejvíce z předložených objektů.
  • Po chutném obědě v restauraci jsme navštívili záchrannou stanici Pasíčka,
  • kde jsou umístěna poraněná a hendikepovaná zvířata z blízkého okolí.
  • Součástí je rovněž geopark, kde je návštěvníkům představena geologická minulost této zajímavé pískovcové oblasti.
  • Výlet se vydařil a děti měly možnost poznat další zajímavou oblast našeho domova.
  • Mgr. Silva Gőghová za realizační tým