Kdo mi to tu loupá perníček ?

• Adventní čas je kouzelný a co si budeme povídat, s dětmi je kouzelnější ještě víc.
  • Toto krásné období nám v družině vždy poskytovalo prostor pro různé akce - mikulášské a vánoční dílničky,
  • výstavy, samozřejmě nemohla chybět ani procházka předvánočním Brnem.
  • Letos je vše jinak, ale my jsme si tu atmosféru stejně užili.
  • Vyrábíme krásná díla a zdobíme si prostory družiny.
  • Povídáme si a čteme příběhy o Ježíškovi, sdělujeme si vzájemně ta naše největší přání
  • a hlavně nám není vůbec jasné, jak to nakonec ten Ježíšek všechno zvládne splnit.
  • Pečení perníčků má skutečně velice dlouhou tradici u nás i v okolních zemích.
  • Klasická pohádka dokonce vypráví o chaloupce, která je celá z perníku.
  • Neznám snad nikoho, kdo by perníčky nepekl.
  • Receptů a tipů na pečení je mnoho a každý má ten svůj osvědčený.
  • Některé recepty jsou v rodinách přísně střežené a předávají se z generace na generaci.
  • Plácání, hnětení, vykrajování a zdobení skutečně miluje každé dítě.
  • Letos jsme si s dětmi ve školní jídelně upekli perníčky už podruhé.
  • Těsto jsme dostali od personálu jídelny.
  • Paní kuchařky nám celou dobu ochotně pomáhaly a nakonec nám perníčky upekly.
  • Když jsme si druhý den šli pro hotové cukroví, dostali jsme navíc slaďoučkou polevu,
  • kterou jsme si svoje výtvory v družině ozdobili.
  • Ve školní jídelně nám nachystali ještě jedno překvapení.
  • Při odpolední vycházce jsme se setkali u stromečku, který rozsvítili jen pro nás,
  • a byť se nesmí zpívat a v rouškách to skutečně moc nejde, jednu koledu jsme si spolu zazpívali.
  • Hlas paní vychovatelky Froso zněl i přes roušku jako zvon.
  • V tu chvíli jsme zapomněli na vše kolem, vnímali jsme jenom krásnou vánoční atmosféru.
  • Již tradičně se také zapojujeme do projektu Ježíškova vnoučata.
  • Letos ještě víc než kdy jindy je potřeba myslet na ty dříve narozené.
  • I když nemáme moc možností, jak seniory potěšit, myslím, že ta krásná a ze srdce vyrobená přáníčka udělají někomu radost.
  • Přejeme všem krásné sváteční dny.
  • Mgr. Zuzana Blahová, vedoucí vychovatelka školní družiny